Jakie wymagania do pracy za granicę?


Rozpoczęcie pracy za granicą to bardzo kusząca perspektywa, którą na pewno warto rozważyć jeżeli chcemy zarobić więcej niż w Polsce i dodatkowo oszczędzić trochę pieniędzy, na przykład na remont mieszkania, kupno nowego samochodu czy też po prostu żeby mieć odłożoną większą sumę pieniędzy na czarną godzinę w obecnych, coraz bardziej niepewnych czasach.

Zalety pracy za granicą w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii czy Danii są bez wątpienia niezaprzeczalne. To co łączy te państwa to wysokie zarobki nawet na najniższych stanowiskach, wysoki standard życia, bardzo dobra opieka zdrowotna oraz niskie i proste podatki, które nie zżerają większości naszej pensji.

Aby rozpocząć pracę za granicą musimy jednak spełniać pewne wymagania. Pierwszym z nich jest wiek: zdecydowana większość firm nie przyjmuje osób powyżej 55 roku życia. Będziemy też musieli znać podstawy języka danego kraju. Oprócz tego dobrze by było gdybyśmy posiadali własny samochód i kilka tysięcy złotych potrzebnych w trakcie pierwszego miesiąca pracy.

A co z dojazdem jeżeli nie mamy samochodu? Nie jest to jeszcze tragedia, ponieważ istnieją takie usługi jak przewóz osób do Holandii i Belgii oraz przewóz osób do Niemiec, które są oferowane przez wielu polskich przewoźników. Busy do Niemiec i Holandii kursują na przykład bardzo często z Warszawy, Łodzi, Krakowa czy też Katowic.

Zobacz polecane: busy polska holandia.