Mezoterapia mikroigłowa – ogólny opis zabiegu


Niektóre zabiegi kosmetyczne mają tak korzystny wpływ na wygląd i stan skóry, że są przeprowadzane dosłownie we wszystkich gabinetach medycyny estetycznej i nawet tych mniejszych salonach kosmetycznych. Do tego grona zdecydowane można zaliczyć mezoterapię mikroigłową. Jest ona zabiegiem stosunkowo nisko inwazyjnym, który mimo swojej prostoty potrafi wywrzeć wielowymiarowe działanie na skórę, albowiem jest w stanie m.in. zlikwidować występujące na niej blizny, usunąć przebarwienia czy nawet poradzić sobie z cellulitem.

Mezoterapia mikroigłowa Poznań prawie zawsze ma jednak jeden podstawowy cel, a jest nim doprowadzenie do zwiększenia produkcji naturalnego kolagenu. Związek ten ma kluczowy wpływ na wygląd skóry. Występuje w skórze naturalnie, jednakże wraz z upływem lat dochodzi do jego samoistnej destrukcji, dlatego też w skórze osoby w wieku pięćdziesięciu lat tego kolagenu będzie znacznie mniej niżeli w skórze dwudziestolatki. Substancję tą można na szczęście wprowadzić w sposób sztuczny i do tego ma służyć mezoterapia. W trakcie zabiegu na skórze wykonuje się specjalne nakłucia, co czyni się przy pomocy specjalistycznych urządzeń, by następnie bezpośrednio przez nie wprowadzić pod skórę specjalne odżywcze koktajle. To, co się w nich znajdzie, zależy już od inwencji lekarza i potrzeb pacjenta. Na ogół jest to jednak specjalnie opracowana mieszanka różnych substancji odżywczych, które wprowadza się tak, by rzeczywiście były one w stanie przeniknąć przez zewnętrzną warstwę naskórka i dotrzeć do jego głębiej osadzonych warstw.

Mimo iż mezoterapia mikroigłowa, z uwagi na opisywane wyżej nacięcia, może wydać się zabiegiem dość inwazyjnym, w rzeczywistości jest ona właśnie nisko inwazyjna, a już całą pewnością bezpieczna dla skóry. Działanie kuracji można wykorzystać na różnych partiach ciała, jednakże najczęściej mezoterapię mikroigłową przeprowadza się na skórze twarzy, dekolcie oraz szyi. Najlepsze efekty daje regularne używanie zabiegu. Pełna kuracja powinna składać się z przynajmniej kilku wizyt w gabinecie medycyny estetycznej bądź gabinecie kosmetycznym.