Pudry do kąpieli


Z czym kojarzy Ci się relaksująca kąpiel? Świeczki, sól, płyn, a może puder do kąpieli? Nigdy nie słyszałaś o tym ostatnim? Nie martw się, zaraz dowiesz się, czym jest puder do kąpieli i jakie ma właściwości.

Czym jest puder do kąpieli?

Pudry do kąpieli są świetną alternatywą dla popularnych soli oraz płynów do kąpieli. Łączą one w sobie cechy wyżej wymienionych produktów oraz balsamu lub kremu nawilżającego. Puder do kąpieli ma formę bardzo drobnego proszku, który łatwo rozpuszcza się w wodzie, a następnie tworzy pianę. Na rynku pojawia się coraz więcej produktów, takich jak pudry do kąpieli, należy jednak powiedzieć, że najlepszym wyborem będą te wyprodukowane w 100% z naturalnych składników, które są dobre dla skóry.

Dobre pudry do kąpieli zawierają w swoim składzie bogactwo cennych składników, których zadaniem jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Należy wspomnieć, że pudry do kąpieli nie tylko umilają i kąpiel i pielęgnują skórę, ale również nawilżają i koją skórę, zmiękczają naskórek, dają uczucie odświeżenia i odżywienia. Kosmetyki te są niezwykle przyjemne w zapachu, a w połączeniu z ciepłą wodą mogą zdziałać cuda, nawet po ciężkim i długim dniu. W ofercie sklepów można znaleźć różne pudry do kąpieli, od czekoladowych po owocowe. Należy dodać, że kosmetyki te są świetną alternatywą dla soli i płynów do kąpieli, w szczególności u osób, które mają tendencję do przesuszania się skóry. Ma to związek, z tym że prócz odpowiedniej pielęgnacji, pudry do kąpieli dodatkowo nawilżają skórę.

W jaki sposób używać pudru do kąpieli?

Pudru do kąpieli może używać każdy, niezależnie od wieku oraz płci. Szczególnie zalecany jest dla osób, które mają przesuszoną skórę, ze względu na swoje właściwości odżywcze i nawilżające. Należy również dodać, że pudrów do kąpieli mogą używać nawet alergicy. W jaki sposób używać pudru do kąpieli? Zmielony proszek wystarczy wsypać do wanny z ciepłą wodą, a następnie zaczekać aż w całości rozpuści się. Po tym czasie można rozkoszować się odprężającą kąpielą. W kwestii jego ilości należy stosować się do zaleceń producenta umieszczonych na opakowaniu.